Ako môžete pomôcť Google? – 7 dní v SEO – 5. časť

Riešite technické SEO a nemáte problém s Angličtinou? Tak si určite pozrite toto video, v ktorom Gary Illyes a Eric Enge rozprávajú o veciach ako robots.txt, rel=prev/next či canonical. V skratke ide o to, že prostredníctvom týchto tagov môžete pomôcť Google lepšie indexovať a pochopiť váš web.

UX dizajnér Jan Kvasnička spolu so SEO konzultantom Pavlom Ungrom vyrážajú na Slovensko, aby poučili ľudí zo Žiliny, Nitry a Bratislavy o tvorbe úspešných webov v praxi. Séria spoločných kurzov sa uskutoční na prelome mája a júna. Miest je zatiaľ dostatok, ale môžu sa rýchlo minúť, pretože tento kurz odporúčajú snáď všetky špičky z odboru. Medzi nimi je aj Ján Januška, ktorý spísal podrobne obsah školenia a čo od neho očakávať.

Tento týždeň sa začali predávať lístky na SEO restart 2016. Ja svoj lístok mám. V predaji je aj po týždni prvá vlna 100 lístkov za 1 900 Kč. Je to opozeranými tvárami? Nezaujímavými témami? Alebo, len odkladáte kúpu na neskôr? Myslím, že Data restart bol z tohto pohľadu podstatne zaujímavejší.

V Pizza SEO napísali článok o linkbuildingových metódach, ktoré fungujú v roku 2016. Nabádajú na nákup odkazov, sledovanie zmienok a zneužívanie ľahších obetí (“penzistov”). Morality bokom, je predsa rok 2016. Dodal by som, len, že nimi odporúčaný nástroj Google Alerts nefunguje. Používajte Mention alebo Talkwalker.

Rýchlosť webu ovplyvňuje vaše pozície. Aké nástroje použit pre analýzu rýchlosti načítania stránky? Vzhurudolu.cz píše o Google PageSpeed Insights, WebPagetest.org, Chrome DevTools a GTmetrix.

Máte Problém s falošnou chybou 404 na WordPress? Problém je v tom, že súbor admin-ajax.php v spolupráci s pluginom Flare dodávajú Googlebotovi kód, ktorý považuje za odkaz. Riešenie je v zakázaní tohoto súboru v robots.txt. Najzaujímavejšie sú však komentáre k tomuto článku. John Mueller tvrdí, že to vôbec netreba riešiť.  Ten takisto potvrdil, že Google zakročil proti cestovateľským webom kvôli zneužívaniu rich snippetov.

Moz vypustili Keyword Explorer, ktorý pre naše krajiny vôbec nefunguje. V SEO PowerSuite našli spôsob ako obísť CAPTCHA. Rank Tracker by mal teraz fungovať veľmi svižne.

Michal Krutiš napísal svoj spôsob využitia search console a SEMORu pre on-page SEO. Príde mi to ako, zbytočne riešenie drobností, ktoré pri veľkých weboch rozhodne nechcete riešiť. Skúsili ste tento postup?

Reply